|
Förhandsreservera nu! Residence & Yachting Club La Cava sägs ha en av de norditalienska sjöarnas bästa läge vid Comosjön (ca. 11 km från Como). Det betyder ett sommarställe med pool, tennisbanor, liten lustbåtshamn, klubbhus med bar och gemensam TV samt lägenheter med sjöutsikt.
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar! Läs mer ![]()
![]() Detta residence har ett alldeles speciellt läge då bergen stupar ner ända ner till sjökanten, bortsett från denna platta mark på nästan 20.000 m² var lägenheterna och ett grönområde med palmer och cypresser ...ligger. Uppifrån finns det hiss ner till lägenheterna och till poolen, men man kan även välja att gå upp och ner för trapporna. Uppe vid vägen ligger receptionen och parkeringsplatser. Läs mer om Residence & Yachting Club La Cava
![]()
![]() Komplexet har som sagt en enastående belägenhet och många gemensamma faciliteter, men det är även lite slitet (man öppnade för första gången under 1960-talet). På många sätt kan man säga att detta är ett paradis om man kan se lite genom fingrarna med att det är lite betong och slitage. Inköpsmöjligheter och restauranger ligger inom 500 meter. OBS stället har få barnsängar tillhanda. Nere vid poolen och sjöbredden finns det trådlöst internet. ![]()
![]() Enrumslägenhet A med balkong och sjöutsikt för 2 personer - Det finns 3 av dessa lägenheter och de är på ca. 25 m² och har ett uppehållsrum med kokvrå (kylskåp och två kokplattor) och dubbelsäng samt badrum med toalett och dusch. Dessa lägenheter har även balkong med sjöutsikt. Tvårumslägenhet B med balkong och sjöutsikt för 4 personer - Det finns 9 av dessa lägenheter som är på ca. 30 m² och har ett uppehållsrum med kokvrå (kylskåp och fyra kokplattor) och dubbelsäng samt sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Dessa lägenheter har en balkong med sjöutsikt på ca. 12 m². Tvårumslägenhet C med balkong+terrass och sjöutsikt för 4 personer - Det finns 4 av dessa lägenheter com är på ca. 30 m² och har ett uppehållsrum med kokvrå (kylskåp och fyra kokplattor) och dubbelsäng samt sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Dessa lägenheter har en balkong (ca. 12 m² ) och terrass (ca. 36 m²) med sjöutsikt. ![]()
![]() Trerumslägenhet D med balkong och sjöutsikt för 6 personer - Det finns 6 av dessa lägenheter som är på ca. 45 m² och har ett uppehållsrum med kokvrå (kylskåp och fyra kokplattor) och dubbelsäng samt två sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Dessa lägenheter har en balkong med sjöutsikt på ca. 12 m². Trerumslägenhet E med balkong och sjöutsikt för 6 personer - Det finns 14 av dessa lägenheter som är på ca. 45 m² och har ett uppehållsrum med kokvrå (kylskåp och fyra kokplattor) och dubbelsäng samt två sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Dessa lägenheter har en terrass med sjöutsikt på ca. 60 m². ![]()
![]()
För mer information: info@in-italia.se
|