Semester Italien - semesterbostäder & hotell i hela Italien - boka online

 Visa alla resupplevelser från Hotel Benaco
Visa alla resupplevelser från Desenzano del Garda
Daniel och flickvän från Göteborg i Sverige bodde på Hotel Benaco i Desenzano del Garda från den 15. till den 20. augusti 2011. Augusti 2011
Resan var trevlig. Varmt och skönt och god mat, i alla fall ibland. Hotell Benaco var trevligt och låg bra till, speciellt om man som oss anländer med tåg. Dock aningen slitet och inte särskilt hög standard. Fullt godkänt men det motsvarade inte riktigt prisnivån. Trist att t.ex. varken ha kylskåp eller minibar på rummet. Personalen var trevlig och hjälpsam, även om engelskkunskaperna var ganska bristfälliga.

Restaurangerna i Desenzano var ganska lika varandra, både pris- och kvalitetsmässigt, med undantag för Alla Stella som var riktigt bra. Gäller att inte välja första bästa nere i hamnen. Besökte Venedig och Milano med tåg. Trevliga städer och bra förbindelser. In-Italia skötte sina uppgifter bra och var svarade snabbt på våra frågor.
 
 
Visa alla resupplevelser från Hotel Benaco
Visa alla resupplevelser från Desenzano del Garda

Visa översikt över alla resupplevelser
Hotel Benaco

För mer information: info@in-italia.se
Klicka på kartan
Elba Toscana Sardinien Eoliska Öarna Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia-Romagna Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Sydtyrol Umbrien Veneto Karta över Italien  - Lombardiet
Här ligger Hotel Benaco
Klicka för större karta
Klicka för större karta
Avstånd till Desenzano del Garda
  • från Malmö: 1556 km
  • från Helsingborg: 1565 km
  • från Göteborg: 1783 km
  • från Stockholm: 2125 km
Se fler avstånd
Resupplevelse från
Hotel Benaco

"Staden var charmig och naturligtvis underbart belägen vid sjön."
Läs mer