|
Förhandsreservera nu! Hotel Giardino al Mare ligger i utkanten av Sestri Levante, längs med vattnet med vacker utsikt över Medelhavet. Den allmänna stranden ligger nästan mitt emot hotellet (ca 50 m) medan Sestri Levantes gamla stadskärna med mysiga småbutiker och glassbarer ligger ca 500 m bort.
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar! Läs mer ![]()
![]() Hotellet har nästan allt man kan önska sig av en semester i Sestri Levante: gångavstånd till byn, tågstation (ca 200 m) och strand (ca 50 m till allmän strand); restaurang och rum med havsutsikt. Rummen ...och de gemensamma utrymmena är kanske inte toppmoderna, men vad gör det när det liguríska scenariot med sandstränder, charmiga shoppinggator och pastellfärgade gatuhus väntar utanför. Läs mer om Hotel Giardino al Mare
![]()
![]() På hotellet hittar man förutom restaurang med klassiska liguriska rätter både en liten bar, TV-hörna och hiss. Det finns också möjlighet att parkera (på en liten låst gård bakom hotellet - mot betalning) så länge det finns plats. Djur är också välkomna (endast på rummen). Rummen ligger fördelade på två byggnader som ligger vid sidan om varandra - i huvudbyggnaden finns hiss. Järnvägen går ca 100 m bakom hotellet, men det finns en byggnad emellan som skyddar och man kan även höra trafiken från kustvägen framför hotellet. ![]()
![]() Dubbelrum - Dessa 13 rum har telefon, TV (med italienska kanaler), förvaringsbox, och badrum med toalett, hårtork och dusch (några med badkar). Det är ingen utsikt från de här rummen. I två av rummen finns möjlighet för en eller två extra sängar. Rummen ligger antingen i sidobyggnaden eller i huvudbyggnaden. Nio av rummen har även aircondition. Dubbelrum med havsutsikt - Dessa 6 rum har telefon, TV (med italienska kanaler), förvaringsbox, och badrum med toalett, hårtork och dusch (några med badkar). Det är havsutsikt från de här rummen. I två av rummen finns möjlighet för en eller två extra sängar. Rummen ligger i sidobygnaden. Fyra av rummen har även aircondition. Dubbelrum med uteplats och havsutsikt - Dessa 2 rum har aircondition, telefon, TV (med italienska kanaler), förvaringsbox, och badrum med toalett, hårtork och dusch (några med badkar). Det är havsutsikt från de här rummen som även har en fin uteplats och möjlighet för en extra säng. De ligger båda i huvudbyggnaden. Dubbelrum med balkong och havsutsikt - Dessa 2 rum har aircondition, telefon, TV (med italienska kanaler), förvaringsbox, och badrum med toalett, hårtork och dusch (några med badkar). Det är havsutsikt från de här rummen som även har en fin balkong men ingen möjlighet för en extra säng. De ligger båda i huvudbyggnaden.
För mer information: info@in-italia.se
|
|||||||||||||||||||||||||