Förhandsreservera nu! Det familjedrivna Hotel Giulio Cesare ligger vid strandpromenaden och det gröna område vid lustbåtshamnen i Rapallo, var vägen fortsätter mot Santa Margherita Ligure. Från hotellets takterrass har man en vacker panoramisk utsikt över Tigullio bukten, hamnen, Rapallo och de omkringliggande bergen. Stadens privata sandstrand ligger endast 50 meter från hotellet, som har ett fördelaktigt avtal för hotellets gäster.
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar! Läs mer ![]()
![]() På hotellet finns en reception, bar, läs sal och frukostmatsal. Hotellet har dessutom hiss. Vägen framför hotellet är trafikerad, framförallt under sommarmånaderna då den leder till Santa Margherita och ...Portofino, som är mycket populära semester och utflyktsmål. Det finns parkeringsplats inom 100 meter från hotellet (både gratis och betal). Läs mer om Hotel Giulio Cesare
![]()
![]() Rum - De 33 rummen kan få både som enkel-, dubbel-, trippel-, och fyrbäddsrum (trippelrummen ligger ut mot baksidan och det gör även ett fyrbäddsrum som har balkong). Alla rum har aircondition, wi-fi, safetybox, satellit-tv, telefon och badrum med toalett, dusch eller badakr och hårtork. Hälften av rummen har balkong och utsikten är antigen mot parken, var man kan skymta lite hav genom träden eller mot baksidan var det är lite lugnare.
För mer information: info@in-italia.se
|