Semester Italien - semesterbostäder & hotell i hela Italien - boka online Behov för vägledning? Ring till oss på 040 60 60 499
     
Klicka här för att beställa
Skicka en fråga till oss
Klicka här för att se priserna
Avstånd
Skicka till en vän
Skriv ut sidan
Spara stället på din kom ihåg lista
Bookmark and Share
Förhandsreservera nu!
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar!
Läs mer
Med pool och utsikt till Vicosjöns stroslagna naturreservat ligger Villa La Paiola i ett bra läge på ca. 650 meters höjd. Avstånden till Medeltidsstäderna Caprarola och Viterbo är det endast 3 och 16 km medans Rom ligger ca. 50 km. bort.


Villa La Paiola är den perfekta fristaden för naturälskare då man befinner sig mitt i den. Dess läge ger en svalkande och behaglig temperatur under högsommaren och den undersköna utsikten från alla lägenheterna ...öve rden spegelblanka sjön och de grönklädda berget Monte Venere är inte heller att underskatta (framför allt inte de djupröda solnedgångarna). För kulturälskare finns det massor av kulturstäder att besöka, t.ex. pärlan Civita di Bagnoregio eller kulturstaden Viterbo, som man kommer till i endast 20 min. bussfärd (busstopp ca. 100m. bort).
Läs mer om Villa La Paiola


Man kan se Vicosjön och nere vid sjön kan man i Centro Sprotivo hyra cyklar. Dessutom finns det en 18 håls golfbana endast 15 km. bort. Ägaren har ett avtal med en närliggande restaurang som serverar menyer med lokala rätter till förnuftiga priser. Annars finns en stormarknad 2½ km. bort om man önskar att laga sin egen mat.


Lägenheterna ligger utspridda över marken och har alla egen privat ingång och utsikt över Vicosjön (klicka på de gröna länkarna för att se bilder av lägenheterna).
- Lägenhet på ca. 40 m² med utsikt till trädgården (samt lite sjöutsikt från uppehållsrummet). Består av uppehållsrum med kamin, kokvrå och bäddsoffa, sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Möblerad terrass med sjöutsikt.
- Lägenhet med sjöutsikt från sidan på ca. 55 m². Består av uppehållsrum med kamin, kokvrå och dubbelbäddsoffa, sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Möblerad terrass med sjöutsikt.
- Lägenhet med sjöutsikt från sidan på ca. 40 m². Består av uppehållsrum med kamin, kokvrå och bäddsoffa, sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Möblerad terrass med begränsad sjöutsikt (pga vegetationen).
- Lägenhet med sjöutsikt på ca. 90 m². Består av uppehållsrum med kamin, kokvrå och dubbelbäddsoffa, sovrum med dubbelsäng, loft med två enkelsängar, garderob samt två badrum med toalett och dusch. Möblerad terrass med sjöutsikt.
- Lägenhet med sjöutsikt på ca. 65 m². Består av uppehållsrum med kamin, kokvrå och dubbelbäddsoffa, två sovrum med dubbelsäng och badrum med toalett och dusch. Möblerad terrass med sjöutsikt.
Dölj texten
Beräkna priset Se prislistan Faciliteter på stället Sovplatser  



För mer information: info@in-italia.se
Klicka på kartan
Elba Toscana Sardinien Eoliska Öarna Sicilien Abruzzo Aosta Apulien Basilicata Calabrien Campania Capri & Ischia Emilia-Romagna Friuli Lazio Ligurien Lombardiet Marche Molise Piemonte Sydtyrol Umbrien Veneto Karta över Italien  - Lazio
Här ligger Villa La Paiola
Klicka för större karta
Klicka för större karta
Avstånd till Vicosjön
  • från Malmö: 1994 km
  • från Helsingborg: 2003 km
  • från Göteborg: 2220 km
  • från Stockholm: 2563 km
Se fler avstånd