|
Förhandsreservera nu! Casa Dorsi B&B ligger ut till havet i Polignanos historiska centrum sidan om den lilla kyrkan Santo Stefano. I närheten finns det flera matställen och caféer och trafiken i den gamla stadsdelen är mycket begränsad då stadens smala gator och gränder är smala och trafiken är begränsad till butik- och restaurangägare.
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar! Läs mer ![]() ![]() Detta lilla B&B drivs av ett ungt par som själva bor i staden. På varje våningsplan av huset har de inrett ett rum med ett vaksamt öga för komfort som t.ex. wi-fi internetförbindelse. Vårt intryck är ...dock att inredningen sker på bekostnad av den gamla och charmiga stämningen. På toppen av huset finns det en härlig takterrass med havsutsikt som alla gäster har fri tillgång till. Läs mer om Casa Dorsi B&B
![]()
![]() - Rummet Barca ligger på första våningen och består av sovområde med dubbelsäng, dagområde med bäddsoffa och kokvrå med kylskåp. Rummet präglas av det karakteristiska loft av vit sten och kan rymma upp till 3 personer. Rummet är utrustat med aircondition, flatscreen-TV, wi-fi internetförbindelse och badrum med toalett och dusch samt hårtork. - Rummet Vela ligger på andra våningen och präglas av en liten balkong. I dagområdet finns det bäddsoffa, kokvrå och kylskåp. Rummet är utrustat med aircondition, flatscreen-TV, wi-fi internetförbindelse och badrum med toalett och dusch samt hårtork. Både från sovrummet och badrummet har man utgång till en smal balkong med havsutsikt. - Rummet Gabbiano ligger på husets översta våningsplan med närhet till den gemensamma takterrassen. Rummet är möblerat med en dubbelsäng och utrustat med aircondition, flatscreen-TV, wi-fi internetförbindelse och badrum med toalett och dusch samt hårtork. Det finns inte någon kovrå men havsutsikt från badrummet.
För mer information: info@in-italia.se
|