|
Förhandsreservera nu! Denna gamla Masseria är en gård från 1600-talet som nyligen renoverats och som ligger i lugna och gröna omgivningar. Gården ligger ca. 1,5 km från Peschicis centrum och ca. 500 meter från den stora viken nedanför staden där man finner en fin sandstrand och det kristallklara havet.
Du kan reservera din semester- bostad i dag och vänta med att betala tills om 4 dagar! Läs mer ![]()
![]() Restaurangen är ägarens stolthet. Här serveras det specialiteter från Apulien, både från inlandet och havet så var beredd på underbara fiskrätter och läckra kombinationer av pasta med alla sorters grönsaker och vilt. Läs mer om La Chiusa delle More
![]()
![]() Restaurangen har en trevlig terrass varifrån man kan njuta av utsikten över den pittoreska staden Peschici som ståtligt hänger ut över havet. ![]() ![]() På gården finns det även parkering, pool och totalt 10 rum. Alla rum har aicondition, minibar, satellit-TV och badrum / toalett med hårtork. Rummen ligger antingen på andra våningen med terrass eller på första våningen med egen uteplats. ![]() ![]() Vi rekommenderar detta ställe åt de som vill njuta av Apuliens vackra landskap och inte minst goda matkultur samtidigt som man bor till ett förnuftigt pris.
För mer information: info@in-italia.se
|